צוואה ללא ירושה – מה עושים? המדריך השלם עבורכם

יפוי כח מתמשך – חסרונות (אבל היתרונות עולים על החסרונות)

היטל השבחה על דירה בירושה

האם קיים מס ירושה בישראל?

סוגי צוואות במדינת ישראל: מדריך מקיף

צוואה בכתב יד דוגמא – כולל דוגמאות והסברים

התנגדות לצוואה – מה זה ואיך עושים זאת נכון?

רשם הירושות – המדריך השלם

הפקדת צוואה – מתי? מי? כל מה שרציתם לדעת

צוואה לדוגמא – כולל דוגמאות והסברים

צוואה בכתב יד – בכלל תקף? המדריך השלם

תצהיר הסתלקות מירושה – מידע מקיף

איך לבחור עורך דין צוואות או ירושות – כמה טיפים עבורכם

עורך דין צוואות דניאל חנה

עו"ד דניאל חנה

מומחה בתחום צוואות וירושות

יצירת צוואה וטיפול בירושה הם היבטים חשובים בתכנון עיזבון. אולם התהליך כרוך לא אחת בתסבוכות משפטיות שונות, המחייבות את המצווה ו/או את היורשים להסתייע בעורך דין צוואות וירושות מנוסה. בחירת עורך הדין המתאים למשימה זו יכולה להבטיח שהנכסים שלכם יחולקו לפי רצונכם, למזער מחלוקות פוטנציאליות בין היורשים ולספק שקט נפשי לכל הצדדים. לכן המאמר הבא יוקדש לדיון בשיקולים המרכזיים ובקווים המנחים לבחירת עורכי דין עבור צוואות / ירושות – איך בוחרים עורך דין מתאים? באילו נסיבות מתעורר הצורך בכך? מה חשוב לסגור עם עורך דין צוואות וירושות מראש? על כל זאת ועוד – נדון בשורות הבאות.

באילו נסיבות מתעורר הצורך לבחור עורכי דין עבור צוואות / ירושות?

בחירת עורך דין לצוואות וירושות הופכת הכרחית בנסיבות שונות. כאשר אנשים רוצים ליצור תוכנית מקיפה לטיפול בעיזבונם, לרבות עריכת צוואה, הקמת נאמנויות או קביעת מוטבים, התייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום זה היא חיונית. בנוסף, גם בעת עדכון צוואה קיימת כדי לשקף שינויים במבנה המשפחה או במצב הכלכלי, חשוב לפנות לליווי משפטי. דינמיקה משפחתית מורכבת, שיקולים בינלאומיים, הצורך בניהול נכסי העיזבון, הגשת התנגדות לצוואה ומינוי מנהל עיזבון – הם כולם מצבים הדורשים מומחיות של עורך דין צוואה וירושה. על ידי מעורבות של עו"ד דיני ירושה מיומן, ניתן להתמודד עם המורכבות המשפטית הכרוכה בטיפול בנכסי ירושה ביתר קלות, להגן על האינטרסים של המוריש ויקיריו ולהבטיח חלוקה נכונה של הנכסים בהתאם לרצונותיו.

איך לבחור עורך דין צוואות / ירושות טוב? הקווים המנחים

בחירת עו"ד צוואות / ירושות טוב, היא החלטה קריטית שיכולה להשפיע רבות על אופן הטיפול  בעיזבון שלכם או בנכסים שאמורים להגיע לידיכם בירושה. להלן מספר קווים מנחים שיעזרו לכם לבחור בעורך הדין המתאים ביותר למשימה:

 1. התמחות וניסיון: חפשו עורך דין המתמחה בצוואות וירושות ספציפית. עורכי דין עבור צוואות / ירושות צריכים להיות בעלי ניסיון וידע נרחב בתחום המשפט הספציפי הזה. קחו בחשבון את מספר השנים שהם עוסקים במקצוע בדגש על דיסציפלינה משפטית זו, את הרקורד המקצועי שלהם ואת הצלחתם בטיפול בתיקים דומים לשלכם.
 2. תעודות ומוניטין: חשוב לחקור את הסמכותיו של עורך הדין, לרבות הרקע ההשכלתי שלו, תעודות המעידות על השכלתו המשפטית והשתלמויות שעבר, רישיונו לעסוק בעריכת דין בארץ (או במקום שבו נדרשים שירותיו) ושמו המקצועי. יש לבדוק אם עורך הדין חבר רשום בלשכת עורכי הדין בישראל. בנוסף, חשוב לשים לב למוניטין שלו בקהילה המשפטית ובקרב לקוחות עבר. ביקורות והמלצות מקוונות יכולות לספק לכם תובנות חשובות לגבי המקצועיות של עורכי דין לענייני צוואות וירושות שאותם אתם שוקלים להעסיק ולשביעות רצון הלקוחות שלהם.
 3. חוות דעת והמלצות: חפשו המלצות לעורכי דין עבור צוואות / ירושות ממקורות מהימנים, כגון חברים, משפחה או יועצים פיננסיים שיש להם ניסיון ממקור ראשון בעבודה עם עורכי דין המתמחים בצוואות וירושות. ההמלצות שלהם יכולות לעזור לכם לצמצם את האפשרויות שלכם ולספק לכם אומדן ברור יותר לגבי היכולות והמוניטין של המועמדים לשמש כמייצגים שלכם בהקשרי עיזבון.
 4. התאמה אישית: קבעו ייעוץ ראשוני עם מספר משרדי עורכי דין צוואות וירושות כדי להעריך את סגנון התקשורת וההתאמה האישית של עורך הדין אליכם. שימו לב עד כמה עורכי הדין שעמם אתם נפגשים מקשיבים לחששות שלכם, עד כמה ברור הם מסבירים מושגים משפטיים מורכבים ועד כמה הם מגיבים לשאלות שלכם. חשוב לבחור עורך דין שעמו אתם מרגישים בנוח לדון בעניינים אישיים ואשר מגלה עניין אמיתי בהבנת סדר העדיפויות, המטרות, הצרכים והיעדים שלכם.
 5. זמינות ונגישות: קחו בחשבון את הזמינות והנגישות של עורך הדין. האם הוא יוכל להתאים את עצמו ללו"ז שלכם ולהיות נגיש כשתזדקקו לו? תקשורת מיידית ומענה בזמן סביר לפניותיכם הם חיוניים לאורך כל התהליך המשפטי, לכן ודאו שעורך הדין שתבחרו בו מחויב להעניק לכם יחס ותמיכה אישית.

בהתחשב בהנחיות אלו תוכלו לקבל החלטה מושכלת בבחירת עורך דין ירושה. הקדשת הזמן כדי למצוא עוד צוואות / ירושות מומלץ, מנוסה ואמין, תספק לכם ביטחון בכך שהאינטרסים שלכם בהקשר לעיזבונכם או ירושתכם, נמצאים בידיים טובות.

במדריך השלם שכתבנו על עריכת צוואה – הדרך הנכונה והיחידה – תמצאו דגשים חשובים נוספים בנושא שכדאי להכיר.

מה חשוב לסגור עם עורך דין צוואות וירושות מראש?

הבנת עלות שירותיו של עורך דין לענייני ירושה, היא קריטית ויש להבהיר ולסגור אותה מראש.
לכן חשוב לדון בנושא שכר הטרחה של עורך הדין במהלך הייעוץ הראשוני. בררו בדיוק כיצד עורכי הדין שאליהם הגעתם, מחייבים עבור השירותים שלהם, בין אם זה תעריף שעתי, תשלום בסכום מוגדר או באחוזים נקבעו מראש או שילוב של שניהם. שאלו לגבי עלויות או הוצאות נוספות שעלולות לצוץ בתהליך העבודה עם עורך הדין, ובחרו עורך דין הנוהג במירב השקיפות לגבי שכר הטרחה שהוא גובה ומספק לכם הסכם בכתב המתאר את היקף השירותים, העלויות ותנאי התשלום שיחולו עליכם.

מתי חשוב לפנות לעורך דין צוואות / ירושות?

הזמן הנכון לפנות לעורך דין ירושה הוא כאשר אתם זקוקים לסיוע בהיבטים שונים של תכנון עיזבון וענייני ירושה. בין אם אתם מעוניינים לכתוב צוואה חדשה, לשנות צוואה קיימת, להתמודד עם דינמיקה משפחתית מורכבת בתהליך תכנון העיזבון או עם אתגרים הקשורים למתן צו קיום לצוואה או צו ירושה, פנייה לעורך דין ירושה היא קריטית. בנוסף, אם אתם סבורים שצוואה שאדם מסוים הותיר אחריו אינה חוקית או שנושלתם בצורה בלתי הוגנת מהירושה, התייעצות עם עורך דין המתמחה בסכסוכי ירושה, היא חיונית ובמסגרתה עשויה להתאפשר הגשת התנגדות לצוואה. על ידי פנייה לעורך דין ירושה במועד המתאים, תוכלו להבטיח כי זכויותיכם מוגנות, שרצונותיכם יכובדו, ושכל אתגר משפטי יטופלת ביעילות המרבית.

6 שאלות שחשוב לשאול עו"ד צוואות / ירושות לפני שבוחרים או חותמים

בעת מפגש עם עורך דין צוואות/ירושה, שאלו את השאלות החשובות הבאות כדי להעריך את התאמתו לצרכים שלכם:

 1. ניסיון והתמקצעות: כמה ניסיון יש לך בצוואות וירושות? האם אתה מתמחה בתחום זה?
 2. המלצות: האם אתה יכול להפנות אותי לממליצים או להראות המלצות של לקוחות קודמים שנעזרו בך?
 3. גישה לתכנון עיזבון: כיצד אתה מבטיח שהרצונות שלי ישתקפו במדויק בצוואה?
 4. טיפול בדינמיקה משפחתית מורכבת: כיצד מתמודדים עם קונפליקטים פוטנציאליים בין יורשים או מצבים משפחתיים מורכבים?
 5. סגנון תקשורת ונגישות: איך מתבצעת התקשורת בינך לבין לקוחותיך, ועד כמה תהיה זמין לאורך כל התהליך?
 6. שכר הטרחה ועלויות משוערות: האם תוכל לספק פירוט ברור של מבנה שכר הטרחה שלך ולהעריך את סך העלויות הכרוכות בטיפול המשפטי בתיק?

שאלות אלו יעזרו לכם להעריך את הכישורים, המומחיות וההתאמה של עורך הדין לצרכים שלכם. קבלת החלטה מושכלת על סמך תשובותיהם של מספר עורכי דין צוואות וירושות מבטיחה שתבחרו את עורך הדין המתאים ביותר עבורכם.

לסיכום

בחירת עורך דין טוב לענייני צוואות וירושות היא צעד משמעותי לשמירה על נכסיכם והבטחת מימוש רצונותיכם במסגרת חלוקתם בין יורשיכם בבוא העת. גם אם אתם מחפשים עו"ד דיני ירושה בתור יורשים חשוב במיוחד לקבל החלטה מושכלת התואמת את הצרכים הספציפיים שלכם. השקעת זמן ומאמץ במציאת עורך הדין המתאים תספק לכם שקט נפשי ותבטיח כי הטיפול בכל ענייני העיזבון יתבצע במלוא ביעילות ולתועלתכם המירבית.

עורך דין צוואות דניאל חנה

עו"ד דניאל חנה

מומחה בתחום צוואות וירושות

דניאל חנה, עורך דין מוסמך בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין, בעל תואר B.A במדעי החברה (ניהול), מגשר מוסמך ובעל התמחות בגישור משפחה מטעם המוסד הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין, חבר בוועדת כינוסים וחדלות פירעון של לשכת עורכי הדין וחבר בועדת ירושה של לשכת עורכי הדין (מחוז תל אביב).

עורך הדין דניאל חנה עוסק בייצוג, ליווי וייעוץ משפטי מקיף ומקצועי בכל הערכאות במגוון רחב של תחומי המשפט האזרחי מסחרי, ובכללם בחדלות פירעון ושיקום כלכלי של יחידים ושל חברות, ייצוג זוכים וחייבים בהליכי הוצאה לפועל והסדרי חובות, דיני משפחה, צוואה וירושה, מקרקעין וכן בהליכי גישור ובוררות במגוון תחומי התמחותו.

עורך הדין דניאל חנה בעל ניסיון עשיר ורב שנים בניהול של תיקים מורכבים שבמרכזם סוגיות משפטיות סבוכות שמערבות את מגוון תחומי המשפט ופתרונן דורש ידע נרחב ומעמיק וחשיבה יצירתית.

הטלטלה העזה והקשיים הרגשיים אותם חווה כל אדם הנקלע להליכים משפטיים, כמו גם בני משפחתו הקרובים, החדירו בעורך הדין דניאל חנה את האמונה כי מעבר למחוייבותו לעבודה משפטית מקצועית ויסודית, הוא מחוייב ללוות כל לקוח באופן אישי ולהיות זמין וקשוב עבורו בכל עת.

עורך הדין דניאל חנה וצוות המשרד זמינים לרשותכם במהלך כל שעות הפעילות של המשרד.  

אולי יעניין אותך

צוואה ללא ירושה – מה עושים? המדריך השלם עבורכם
יפוי כח מתמשך – חסרונות (אבל היתרונות עולים על החסרונות)
היטל השבחה על דירה בירושה
Header desk@2x

השאירו פרטים להתקשרות ויועץ משפטי מטעמנו ייצור אתכם קשר ב24 שעות הקרובות

בשליחת פנייה זו הנכם מאשרים קבלת תוכן שיווקי מסמארט וויל. אנחנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים לא למסור את הדואל שלכם לצד שלישי. תוכלו לקרוא עוד תחת תנאי הפרטיות שלנו